Esnek Bariyer Nedir?

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Esnek Bariyer Nedir?

Esnek bariyerler binaları, makineleri, ekipmanları ve insanları araç çarpışmalarından kaynaklanan hasarlara karşı korumak için tasarlanmıştır. Demir bariyerlerin aksine esnek bariyerler çarpışma anında max. emerji emilimini sağlayıp, çarpan araçlardaki hasarıda sıfırda tutmak için özel kimasal forlmülü ile esnek dayanıma sahip ürünlerdir. Farklı sektörlerin farklı ihtiyaçlarının farkındayız ve buna göre ürün yelpazesi oluşmutur. Altyapı ve üstyapı korumada son derece faydalı bir model olan esnek bariyerler aynı zamanda fiyat/performans ürünleridir.

Türkiye'nin ilk ve tek esnek bariyer üreticisi Raysan Esnek Bariyer ile fiyat/performans ürünlerini inceleyin. Türkiye'den dünyaya esnek bariyer üretimi!

Tanıtım Videomuz

Esnek bariyer sistemlerinde yeni nesil bir teknoloji olup çağın ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlanmıştır. Raysan Teknoloji olarak iş güvenliği alanında kurumların ihtiyacı olan personel, makine ve ekipman güvenliğini daha iyi sağlanması için tasarlanmış olan esnek bariyerler ile iş güvenliğine yeni bir bakış kazandırıyoruz.

Esnek Bariyer Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Esnek Bariyerler en zor şart ve ekipmanlar için çarpışma analizleri yapmaktadır.Esnek Bariyer aynı kesitteki metal rakiplerine göre çok daha fazla güvenilirdir.

Esnek Bariyer diğer rakiplerine göre tek kullanımlık olmaması, bakım gerektirmemesi ve tamirinin kolay olması sebepleri ile işletmelerde maliyet avantajı sağlamaktadır.

Esnek Bariyer Metal rakiplerine göre çok daha hızlı ve kolay montajlanmaktadır. 2 personel vardiyada 35-40m bariyer montajlayabilmektedir. Bu süre bariyer tipine göre artabilir yada azalabilir.

Metal rakiplerine göre çok daha hızlı üretim yapabilmektedir ve çok daha hızlı montaj yapabilmektedir.

Esnek Bariyer Sistemleri firmanıza özel ölçülerde üretim yapabilmektedir. Her firmanın ihtiyaçları farklı olduğundan her bir firma için farklı keşif yapılmaktadır.

"YARINLARIMIZA SAYGI" ilkesi ile %100 geri dönüştürülebilir malzemeler tercih etmektedir.

Esnek Bariyer Sistemleri hijyeniktir. Direk gıda temasına uygundur. Kimyasal temasına direnci yüksektir.

Esnek Bariyer Kolay montajlanma özelliğine sahiptir. Montaj aletleri ve tecrübesi olan herkes kolaylıkla montaj yapabilir. Montaj kitleri bariyerler ile birlikte gönderilmektedir.

Esnek Bariyer Sistemleri özel bileşiği sayesinde paslanmayacaktır, korozyona uğramayacaktır. Çarpışmalarda esneyerek tekrar eski haline döneceği için boya ve bakım gerektirmeyecektir.

Esnek Bariyerinizi ihtiyaçlarınızın değişmesine bağlı olarak istediğiniz zaman istediğiniz yere kolayca taşımanız mümkündür.

Esnek Bariyeriniz çizilse bile kendinden renkli yapısı sayesinde renk değişikliği olmayacaktır. Yine de boya gerektirmeyecektir.

Esnek Bariyer kırıldığında sadece kırılan profili istediğiniz ölçüde tekrar temin edebilirsiniz. Maksimum 15 dakikada tekrar yerine takabilirsiniz.

Esnek Bariyer kendinden renkli dokusu ile üstün dikkat çekme ve farkındalık oluşturma özelliğine sahiptir. Uygulandığı firmaların çoğunda çalışan davranışlarına olumlu etkileri gözlenmiştir.
Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Bakım Gerektirmez

Korozyona uğramaması ve UV etkilenmemesi sebebiyle boya vb. periyodik bakımlar gerektirmez. Kendinden renkli yapısı sayesinde çizilse dahi renk değişimi olmaz. Kirlendiğinde kolayca temizlenebilir., Bu sistemi kullandığınızda çarpışmada hiçbir boya veya cila soyulmaz. Bu yüzden bir çarpışmadan sonra yeniden boyamaya gerek kalmaz. Zaman ve işçilik tasarrufları sağlar.

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Hijyeniktir

Raysan Esnek Bariyer hijyenik imalat ürünleri ve ekipmanları, performansı, esnekliği ve ürün ömrünü artıran yenilikçi teknolojik tasarıma sahiptir. Kimyasal formülünden ötürü anti-bakteriyel özelliklidir. Gıda ve kimyasal madde temasına uygundur. Gıda ve temizlik malzemeleri üreten fabrikaların sahalarında kullanıma uygundur.

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Korozyona Uğramaz

Korozyon malzemenin oksijen, su, sıcaklık, güneş, havadaki kimyasal maddeler vb. çevresel faktörlere tepki olarak bozulması ve bunun sonucunda malzemenin arızalanması ile oluşur. Çelik bariyerlerin aksine polimer malzeme olduğu için hem güneş ışınlarından hem de yağmur suyundan etkilenmez ve korozyon oluşturmaz. Bu sayede iç ve dış mekanlarda kullanım için idealdir.

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Ultraviyoleye Dayanıklıdır

Raysan Esnek Bariyer Sistemleri UV ışınlara karşı dirence sahiptir. Bu sayede herhangi bir renk değişimine maruz kalmadan uzun ömür kullanılabilir. Bu direnç sayesinde kimyasal yapısı bozulmaz. Dış mekan kullanımı için uygundur.

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Sürdürülebilirlik

Doğayla uyumlu sürdürülebilir üretim için çevreyi temizlemek yerine kirletmemeyi seçiyoruz ve yarınlarımızı önemsiyoruz. Bu düşünceyle kurduğumuz sistemimiz sıfır atıklı %100 geri dönüşümlü malzemelerden oluşmaktadır. Raysan Esnek Bariyer Sistemi tüm profillerini kendi bünyesinde üreten Türkiye’nin ilk ve tek esnek bariyer sistemi üreticisi olduğundan kırılma durumunda aynı kesitte ürün teminini GARANTİ eder. Bu durumda kırılan bölgede ki tüm bariyerleri atmak yerine sadece kırılan profili değiştirebilirsiniz

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Yerli Üretimdir

Raysan Esnek Bariyer Sistemlerini oluşturan profiller %100 yerli üretim olmakla birlikte Türkiye nin İLK ve TEK yerli ESNEK BARİYER üreticisidir. Tasarımı ve kimyasal formülü tamamen Türk mühendisleri tarafından yapılmıştır ve %100 yerli sermayedir.

Esnek Bariyer Nedir & Nerede Kullanılır?

Hafif ve Güçlüdür

Özel kimyasal formülü sayesinde çelikten çok daha hafif ve esneme kabiliyeti sayesinde çelikten daha güvenilirdir. Çelik çarpma koruma sistemlerinin aksine size ve ekipmanlarınıza zarar vermez. Kırılma ve çatlama olmaz bu sayede çelik bariyerler gibi tek kullanımlık değildir. Esneme kabiliyeti sayesinde oluşan kinetik enerjinin yayılımını daha iyi yapar ve kırılmanın önüne geçer.